Skuteczna rekrutacja z Panelem Pracodawcy

20.05.21
clock 2 min.

Proces rekrutacyjny zrealizowany w jednym miejscu? Jest to możliwe dzięki funkcjonalności stworzonej przez OLX. Poznaj Panel Pracodawcy – narzędzie, które pomoże w usprawnieniu pracy rekrutera, zapewni wygodną selekcję aplikacji oraz komunikację z kandydatami.

Prowadząc jednocześnie kilka rekrutacji, ważne jest sprawne koordynowanie wszystkich procesów, tak aby o niczym nie zapomnieć. Ważnym aspektem staje się odpowiednie sortowanie podań, a na opublikowane ogłoszenia o pracę zazwyczaj wpływa wiele aplikacji od kandydatów. Aby ułatwić sobie zadanie, warto korzystać z dostępnych narzędzi, które usprawnią zarządzanie prowadzonymi rekrutacjami.

Panel Pracodawcy umożliwi Ci gromadzenie wszystkich ogłoszeń w jednym miejscu i skuteczne selekcjonowanie kandydatów. Każde ogłoszenie zawiera listę aplikacji z podziałem na statusy:

  • „Nowi”
  • „Wybrani do kontaktu”
  • „Umówieni na spotkanie”
  • „Odrzuceni”.

Możesz przenieść aplikację do kontaktu za pomocą przycisku „oznacz do kontaktu” lub ją odrzucić. W kolejnych etapach możesz skontaktować się z kandydatami, a także odpowiadać na ich pytania (kontakt jest dwustronny). Ponadto przy każdej aplikacji możesz tworzyć notatki, które są widoczne wyłącznie dla Ciebie. W każdej chwili możesz je edytować lub usuwać. Zanotowane informacje o kandydacie pomogą Ci sprawniej przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną oraz przygotować feedback.

Przy każdej aplikacji w łatwy i intuicyjny sposób pobierzesz dokumenty kandydatów – CV, list motywacyjny czy profil kandydata.

Obejrzyj krótki tutorial i sprawdź, jak korzystać z funkcjonalności Panelu Pracodawcy.

Poznaj inne nasze materiały dotyczące rekrutacji: