Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tworzeniu CV

Życiorys zawodowy, dobrze opisany, z podkreśleniem najważniejszych zalet, ma pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy i rozwijaniu tym samym kariery zawodowej. Choć w internecie jest całkiem sporo poradników dotyczących tworzenia życiorysu zawodowego na potrzeby rekrutacji, nadal część z nas nie wie, na czym się skupić i jak podejść do całego procesu.

Poniżej znajdziesz pakiet artykułów oraz webinarów o tworzeniu CV.

Jak przygotować swoje CV – webinar z Kingą Makowską

Najnowsze badania pokazują, że zdecydowana większość rekruterów ma jedynie ok. 30 sekund na przeczytanie Twojego CV. Zatem jakie doświadczenia zawodowe pokazać? W jaki sposób o nich mówić? Z jakich narzędzi korzystać przy tworzeniu CV? Kinga Makowska, ekspertka z branży HR, podpowiada, w jaki sposób stworzyć dobry życiorys zawodowy.

Zobacz webinar: Jak przygotować swoje CV

Jak stworzyć CV bez doświadczenia

Najważniejszą sekcją w CV jest doświadczenie. Jeśli starasz się o pierwszą pracę i nie masz nic do wpisania w tej rubryce, warto podkreślić inne informacje. Istnieje parę trików, które spowodują, że Twoja kandydatura, mimo braku doświadczenia, będzie dla rekrutera interesująca.

Przeczytaj artykuł: Jak stworzyć CV bez doświadczenia

Chcesz zmienić pracę? Uważaj na błędy w CV!

Badania wykazują, że aż 80% rekruterów uważa, że większość osób szukających pracy wysyła CV, które przedstawia je w niekorzystnym świetle. Zaskakująco wiele kandydatów popełnia podobne błędy. Przeanalizuj, na co warto zwrócić uwagę, żeby nie odpaść już na samym początku procesu rekrutacyjnego.

Przeczytaj artykuł: Chcesz zmienić pracę? Uważaj na błędy w CV!

CV od A do Z, czyli jak stworzyć idealny życiorys zawodowy

Profesjonalizm i przejrzystość dokumentu to podstawa, jednak to zbyt mało, żeby skutecznie zwrócić na siebie uwagę. Warto więc zastosować kilka dodatkowych zabiegów, które zwiększą szansę na udany proces rekrutacyjny.

Przeczytaj artykuł: CV od A do Z, czyli jak stworzyć idealny życiorys zawodowy

Nowe CV na nowe czasy

Za sprawą epidemii COVID-19 niektóre z polskich przedsiębiorstw nie miały innego wyjścia, jak zwolnić część swoich pracowników. Najwięcej firm, które zdecydowały się na taki krok to małe przedsiębiorstwa – 42,5%. Dla pracowników tych przedsiębiorstw oznacza to nic innego, jak poszukiwanie nowego zatrudnienia. A od czego zacząć, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?

Przeczytaj artykuł: Nowe CV na nowe czasy

400 CV na jedno stanowisko – jak się wyróżnić?

Niejednokrotnie rekruterzy otrzymują setki aplikacji na najbardziej pożądane stanowiska. Czy to dobrze płatne praktyki, oblegane zwykle stanowisko czy unikalna na rynku oferta – Twoje CV musi się wyróżnić już podczas pierwszej selekcji. Jak je pisać i czego unikać, aby wygrać rekrutację?

Przeczytaj artykuł: 400 CV na jedno stanowisko – jak się wyróżnić?

CV to nie wszystko! Zadbaj o swoje portfolio

Życiorys zawodowy to nie jedyny sposób przedstawiania dokonań zawodowych. Świetnym sposobem na zaprezentowanie swoich umiejętności, szczególnie w branżach kreatywnych, jest portfolio. Jak je przygotować?

Przeczytaj artykuł: CV to nie wszystko! Zadbaj o swoje portfolio

Wzbogacenie CV o studia podyplomowe

Wiek to tylko liczba – mówią często te osoby, które po latach wracają na uczelnie po to, aby się dokształcać. Wielu z nas po skończonych studiach I lub II stopnia decyduje się skorzystać z ofert studiów podyplomowych. Czym one są i jakie znaczenie odgrywają na rynku pracy?

Przeczytaj artykuł: Wzbogacenie CV o studia podyplomowe

Hobby jako doświadczenie zawodowe w CV?

Początek kariery zawodowej nie musi oznaczać pustego CV. Nie musi też oznaczać naginania rzeczywistości – wystarczy szerzej spojrzeć na swoje pozazawodowe doświadczenia, odpowiednio je opisać i wykorzystać swoje pasje do zdobycia pierwszej pracy.

Przeczytaj artykuł: Hobby jako doświadczenie zawodowe w CV?