Jak przygotować swoje CV

28.09.20
clock 1 min.

Najnowsze badania pokazują, że zdecydowana większość rekruterów ma jedynie ok. 30 sekund na przeczytanie Twojego CV. Zatem jakie doświadczenia zawodowe pokazać? W jaki sposób o nich mówić? Z jakich narzędzi korzystać przy tworzeniu CV? Kinga Makowska, ekspertka z branży HR, podpowiada, w jaki sposób stworzyć dobry życiorys zawodowy.

Przede wszystkim CV powinno być zrozumiałe dla każdego. Dobrym sposobem jest pokazanie dokumentu koleżance lub znajomemu z prośbą o zmierzenie czasu, którego potrzebuje na przeczytanie i zrozumienie CV. Dlatego lepiej postawić na krótszą formę i zostawić w dokumencie jedynie kluczowe sekcje.

Zwróć też uwagę na wytyczne, które znajdziesz w ogłoszeniu, np. wymagane 2 lata doświadczenia na danym stanowisku. W skrócie: rekruter powinien otrzymać takie CV, które będzie mógł szybko przeczytać, zrozumieć oraz które będzie spójne z ogłoszeniem, na które odpowiada.

Więcej porad od Kingi Makowskiej w poniższym nagraniu.

O tym, w jaki sposób wykorzystać etap poszukiwania pracy do budowania kariery, opowiada Kasia Tang. Link do nagrania TUTAJ.