Wiedza dla rekruterów w jednym miejscu – przegląd webinarów z 2021 roku

08.12.21
clock 4 min.

Przeniesienie wielu aktywności do internetu wpłynęło na zwiększenie popularności kursów czy webinarów w formie online. Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, zarządzanie, komunikacja dopasowana do potrzeb kandydata czy tworzenie kampanii – poznaj najciekawsze materiały zrealizowane w ciągu ostatniego roku przez ekspertów z branży HR.

Czas pandemii można efektywnie wykorzystać na poszerzanie swoich umiejętności, dokształcanie czy rozwój kompetencji, nawet studia podyplomowe można zrealizować w formie zdalnej. W sieci znajduje się sporo interesujących kursów, szkoleń i warsztatów. A co można znaleźć na naszym serwisie?

Na tematy ważne dla branży rekruterskiej w swoich autorskich webinarach zrealizowanych dla OLX Praca opowiadają wybitni eksperci: psycholodzy, trenerzy mentalni, specjaliści z branży HR i rynku pracy. Od początku pandemii powstało aż 29 takich materiałów – wszystkie dostępne są bezpłatnie na serwisie praca.olx.pl. Tegoroczna współpraca zaowocowała 7 webinarami, w tym 6 skierowanych bezpośrednio do rekruterów i pracowników HR.

Webinary dla rekruterów

1. Zarządzanie strategiczne dla działów personalnych. Webinar z Michałem Kanarkiewiczem

Szachiści podczas gry myślą strategicznie i planują swoje ruchy z wyprzedzeniem. Te ważne umiejętności odgrywają również znaczącą rolę w wielu firmach. Aby zbudować odpowiednią strategię i wcielić ją w życie, trzeba umiejętnie planować działania, mieć określony plan i cele do osiągnięcia. Michał Kanarkiewicz na przykładzie gry w szachy przeanalizował budowanie strategii w branży HR.

Link: https://praca.olx.pl/rekruter/post/zarzadzanie-strategiczne-dla-dzialow-personalnych-nagranie-z-webinaru-z-michalem-kanarkiewiczem

2. Co trzeba wiedzieć, by otworzyć proces rekrutacji? Webinar z Kasią Tang

Poznanie rzeczywistych oczekiwań i wymagań na dane stanowisko oraz cech, jakie kandydat powinien posiadać, to klucz do zrozumienia potrzeb rekrutacyjnych firmy. Kasia Tang podkreśla, że oprócz dogłębnego researchu, rekruter do procesu rekrutacji powinien – jeśli jest taka możliwość – zaangażować innych pracowników (np. menedżera działu) – po to, aby wiedzieć dokładnie, jaka osoba poszukiwana jest do organizacji.

Link: https://praca.olx.pl/rekruter/post/co-trzeba-wiedziec-by-otworzyc-proces-rekrutacji-nagranie-z-webinaru-z-kasia-tang

3. Co czytać, czego słuchać? Rekruterska Akademia Inspiracji. Webinar z Kingą Makowską

Podczas webinaru Kinga Makowska wyróżniła interesujące podcasty, książki, materiały naukowe oraz szkolenia dopasowane do konkretnych HR-owych kompetencji przyszłości, nad którymi można pracować. Ekspertka przeanalizowała również, co może pomóc w rozwoju zawodowym, dzieląc materiały według różnego poziomu zaawansowania odbiorcy. Wskazała także, jak łączyć bogate źródła wiedzy z zakresu HR, rekrutacji czy komunikacji zespołowej z własnymi celami rozwojowymi.

Link: https://praca.olx.pl/rekruter/post/co-czytac-czego-sluchac-rekruterska-akademia-inspiracji-nagranie-z-webinaru-z-kinga-makowska

4. Kreatywne kampanie rekrutacyjne – jak robią to najlepsi? Webinar z Joanną Tonkowicz

Innowacja oraz kreatywność mają coraz większe znaczenie w marketingu rekrutacyjnym. Jak projektować nieszablonowe, a zarazem skuteczne kampanie? Podczas swojego webinaru Joanna Tonkowicz przybliżyła konkretne przykłady, ale także dała wskazówki, jak pobudzić kreatywność w zespole podczas tworzenia procesów rekrutacyjnych.

Link: https://praca.olx.pl/rekruter/post/kreatywne-kampanie-rekrutacyjne-jak-robia-to-najlepsi-nagranie-z-webinaru-z-joanna-tonkowicz

5. Komunikacja dopasowana do potrzeb kandydata. Webinar z Kasią Tang

Jakie są najważniejsze potrzeby kandydatów? Czy rozmowę rekrutacyjną warto dopasować odpowiednio do potrzeb introwertyków i ekstrawertyków? Czy lepiej sprofilować rozmowę pod dane stanowisko pracy? Co jest ważniejsze? A może wszystko ma znaczenie? Kasia Tang odpowiada na te i wiele innych pytań dotyczących potrzeb kandydatów.

Link: https://praca.olx.pl/rekruter/post/komunikacja-dopasowana-do-potrzeb-kandydata-nagranie-z-webinaru-z-kasia-tang

6. OKR – czy można pokochać cele nie do osiągnięcia? Nagranie z webinaru z Kingą Makowską

OKR-y odnoszą się do celów i kluczowych rezultatów. Technika zdobyła dużą popularność ze względu na efekty działania oraz łatwość zrozumienia. Podczas webinaru Kinga Makowska podała kilka interesujących przykładów z dużych i cenionych organizacji oraz przedstawiła, jak skutecznie pracować tą metodą. A dla chcących dowiedzieć się więcej na temat OKR-ów wskazała kilka ciekawych książek i podcastów.

Link: https://praca.olx.pl/rekruter/post/okr-czy-mozna-pokochac-cele-nie-do-osiagniecia-nagranie-z-webinaru-z-kinga-makowska

Już w najbliższy wtorek 14 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy na kolejny webinar, tym razem z Mają Gojtowską: Subiektywne podsumowanie roku oraz przegląd HR-owych trendów na 2022 rok.

Link do zapisów TUTAJ.

Do zobaczenia!