Praktyki z rynku | mFinanse: Jak będąc rodzicem rozwijać swoją karierę w branży finansowej?

Dlaczego dbamy o rodziny?

W mFinanse, uważamy że wsparcie rodziców w miejscu pracy jest kluczowe dla ich dobrobytu i efektywności. Work-life balance stanowi ważny element naszej strategii HR i Employer Brandingu, dlatego skupiamy się nad tym aby tworzyć przyjazne środowisko pracy, które pozwala na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

W mFinanse są osoby na różnym etapie rozwoju ścieżki osobistej i zawodowej. Są wśród nas zarówno Ci, który rozpoczynają karierę i Ci z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowe – rodzice małych dzieci, jak i nastolatków. Z uwagi na tę różnorodność szukamy dopasowanych rozwiązań do aktualnych i  indywidualnych potrzeb każdego z nas.

Dni Rodziny i Bliskich w mBanku

Dni Rodziny i Bliskich w mBanku to coroczne wydarzenie organizowane w całej Grupie mBank, podczas którego pracownicy mogą spędzić czas z rodziną w miejscu pracy w naszych Centralach w Łodzi i w Warszawie.

To nie tylko doskonała okazja do integracji zespołu, ale także do pokazania dzieciom, gdzie pracują ich rodzice. Na Dni Rodziny i Bliskich składają się różnorodne atrakcje, takie jak gry i zabawy dla dzieci, warsztaty, a także prezentacje i spotkania ze specjalistami w dziedzinach związanych z dbaniem o zdrowie i dobrostan osób z naszej organizacji oraz ich bliskich. 

Osoby wraz z bliskimi mogą skorzystać z: 

  • masaży,
  • ćwiczeń rozciągających,
  • sesji relaksacyjnych z misami i gongami,
  • badań profilaktycznych (wzroku, wad postawy itp.),
  • porad dietetycznych.

Dzięki temu wydarzeniu, widać jak ważne jest dla nas wspieranie pracujących rodziców. 

Uśmiechy najmłodszych i ich rodziców powodują, że nasze Centrale w Łodzi i Warszawie zamieniają się na chwilę w rodzinne pikniki. Wszyscy bardzo lubimy te wspólne spotkania.

Elastyczne formy współpracy

W mFinanse oferujemy różne formy elastycznej współpracy, dotyczące charakteru zadań, dni czy nawet godzin naszej aktywności zawodowej. 

Współpracownicy mają do wyboru, różne stanowiska i ścieżki kariery – od opiekuna klienta pracującego w punktach mKiosk; poprzez Eksperta hipotecznego pracującego w naszych placówkach stacjonarnych. 

Nasi eksperci mogą korzystać z możliwości zdalnych kanałów kontaktu z klientem, co umożliwia rodzicom wykonywanie części obowiązków zawodowych z domu.

Hybrydowy model współpracy i przychodzenie z dzieckiem do pracy

W  naszych Centralach funkcjonuje model hybrydowy, część zadań wykonujemy z biura, a część z domu. To rozwiązanie jest bardzo popularne wśród rodziców i wysoko oceniane przez wszystkich współpracowników w ankiecie zaangażowania. Dzięki formule hybrydowej możemy dostosowywać swoje obowiązki służbowe do domowych, co szczególnie doceniają rodzice. W mFinanse dopuszczamy w sytuacjach awaryjnych przyjście z dzieckiem do naszej Centrali.

Nasza firma oferuje dostęp do programów zdrowotnych, ubezpieczeniowych i atrakcyjnych pakietów benefitów również dla członków rodzin. Mamy dostęp do szkoleń z zakresu zarządzania czasem i work-life balance, które pomagają rodzicom lepiej organizować swoje życie zawodowe i prywatne. Dodatkowo, oferujemy w naszej organizacji udział w szkoleniach rozwojowych w formule zdalnej, co pozwala na ciągłe podnoszenie kwalifikacji bez względu na sytuację rodzinną.

„Jako rodzic 7 letniego chłopca cieszę się, że mogę zabrać moje dziecko do pracy i nie martwić się jak to zostanie odebrane. Jego uśmiech po każdej wizycie w centrali mFinanse jest dla mnie nieoceniony, czuję się wyjątkowo gdy słyszę jak mój syn mówi, że jest mu miło kiedy wszyscy się do niego uśmiechają. Zgadzam się z Piotrusiem, dla mnie jest to również przyjemne, gdy współpracownicy serdecznie go pozdrawiają. Doceniam mFinanse za tą możliwość, bo wiem że nie we wszystkich firmach jest to mile widziane.”  

 

Aleksandra Chołuj, Specjalista ds. Szkoleń