Praktyki z rynku | Amica Kids – żłobek i przedszkole stworzone z myślą o dzieciach i pracujących rodzicach

14.06.24
clock 6 min.
Amica Kids

Nie wszyscy rodzice mają możliwość, aby pogodzić opiekę nad małym dzieckiem z kontynuowaniem kariery zawodowej. Bardzo często wpływ mają na to czynniki zewnętrzne, takie jak brak wolnych miejsc w pobliskich placówkach. W odpowiedzi na ten problem zrodziła się idea żłobka i przedszkola „Amica Kids” – miejsca, które ułatwia rodzicom powrót do pracy, jednocześnie zapewniając ich dzieciom opiekę i edukację na najwyższym poziomie.

W tym artykule:
  1. Dlaczego dbamy o rodziny?
  2. Przedszkole i żłobek „Amica Kids”

Dlaczego dbamy o rodziny?

Grupa Amica ma świadomość, że ludzie są jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces firmy, dlatego również wspiera pracowników, którzy zostali rodzicami. Młodzi rodzice dużo lepiej odnajdują się w pracy, gdy wiedzą, że ich dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i mogą rozwijać się w bezpiecznym środowisku. Pracownicy Amica mogą skorzystać z opcji ubezpieczenia swoich dzieci, pakietów medycznych Medicover dla siebie i członków rodziny, a także oferty żłobka i przedszkola „Amica Kids”. Ponadto firma udostępnia swoim pracownikom i ich rodzinom ośrodek wypoczynkowy z w pełni wyposażonymi domkami i placem zabaw dla dzieci.

Przedszkole i żłobek „Amica Kids”

Przedszkole i żłobek „Amica Kids” jest miejscem, które łączy w sobie wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka: opiekę, wychowanie, edukację i beztroską zabawę. Eksperci zatrudnieni w placówce podchodzą indywidualnie do każdego podopiecznego, dając mu przestrzeń do kształtowania własnych talentów i rozwijania swoich zainteresowań. Operator przedszkola i żłobka, oraz część nauczycieli, są dyplomowanymi nauczycielami i trenerami koncepcji Montessori. 

Koncepcja przedszkola opiera się na założeniach pedagogiki Marii Montessori, której główne wartości stanowią podmiotowość w wychowaniu, szacunek dla rozwijającej się osobowości oraz troskę o społeczny i indywidualny rozwój dziecka. Sale w centrum Amica Kids zostały wyposażone w najlepsze, certyfikowane pomoce dydaktyczne. 

Placówka stworzona przez Grupę Amica składa się z sześciu oddziałów przedszkolnych i dwóch grup żłobkowych. Tuż obok budynku znajdują się boisko i dwa place zabaw dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Kolorowe otoczenie, doskonałe wyposażenie, ogromne możliwości zagospodarowania czasu, a także atrakcyjne zajęcia dodatkowe (tenis, piłka nożna, karate, szachy, język angielski) sprawiają, że każde dziecko czuje się dobrze i komfortowo. 

Dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi są otoczone pomocą i wsparciem specjalistów, takich jak logopeda, pedagog specjalny i terapeuta zajęciowy.

Wszyscy pracownicy przedszkola „Amica Kids” kierują się tymi samymi wartościami, a najważniejszymi z nich są uczciwość, szacunek i zaufanie. Głównym celem takiego podejścia jest troska o dobro i rozwój dziecka. Dzięki temu pracownicy marki Amica mogą być pewni, że najmłodsi członkowie ich rodzin są w dobrych rękach.

Od momentu powstania Amica Kids, 1400 dzieci wzięło udział w edukacji przedszkolnej i żłobkowej.

 

,,Utworzenie żłobka i przedszkola „Amica Kids” było wyzwaniem i ambitnym przedsięwzięciem, które jednak znacząco podniosło zaangażowanie i jakość pracy w naszej firmie. Każdy rodzic wie, jak stresujące jest szukanie odpowiedniej opieki dla dziecka. Dzięki naszej inicjatywie, pracownicy dużo lepiej radzą sobie z zadaniami, które stawiane są przed nimi w pracy, wiedząc, że ich dzieci są w bezpiecznym i sprzyjającym rozwojowi otoczeniu. To rozwiązanie ułatwia wielu rodzicom powrót do pracy, eliminując stres związany z poszukiwaniem miejsc w zewnętrznych placówkach. Wielu pracowników podkreśla, że wybór „Amica Kids” był podyktowany nie tylko wygodą, ale także bogatym programem zajęć i doskonałym wyposażeniem placówki.”

 

Eliza Orepiuk-Szymura, Public Relations Manager w Grupie Amica