Nastroje pracowników w czasach kryzysu. Debata OLX Praca

31.08.20
clock 2 min.

Pracownicy podczas pandemii koronawirusa obawiają się wielu sytuacji. Od strachu przed redukcją zatrudnienia czy obniżką pensji, aż po wątpliwości związane z życiem osobistym, rodzinnym. Przedsiębiorstwa chcąc mieć efektywnych, odpowiednio nastawionych pracowników, powinni zadbać o ich komfort psychiczny i postawić przede wszystkim na odpowiednią komunikację.

9 września odbyła się debata organizowana przez OLX Praca pod nazwą „Reagowanie na nastroje pracowników w czasach kryzysu. Metody komunikacji, programy wsparcia, styl zarządzania”.

Debatę poprowadziła ceniona dziennikarka radia TOK FM, Marzena Mazur. Udział w rozmowie wzięły:

  • Małgorzata Wypych – psycholog i ekspert w zakresie zdrowia psychicznego w krakowskim think tanku Diversity Hub,
  • Regina May – Ekspert Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan ds. strategii personalnych,
  • Jolanta Jastrzębska – Career & Talent Development Consultant, psycholog biznesu, Talent Solutions Right Management w ManpowerGroup,
  • Agnieszka Olszewska – HR & Administration Manager w OLX Group.

Pandemia storpedowała zarówno rynek pracodawcy, jak i pracownika, nakładając na te grupy nowe zadania i wyzwania. W bardzo szybkim czasie musieli oni w dużej części przejść np. na formę pracy zdalnej, łącząc wykonywanie obowiązków służbowych z rodzinnymi.

Ekspertki odpowiadały na najważniejsze pytania związane z komunikacją z pracownikami oraz o dbaniem o ich komfort pracy. Bazując na swoich doświadczeniach, przedstawiały ciekawe wnioski i dane liczbowe. A im większa jest wiedza pracodawców na temat nastawienia pracowników, ich opinii, tym łatwiej i szybciej wychwycić źródło problemu i próbować temu zaradzić.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z godzinnej debaty OLX Praca.

Poprzednią debatę OLX Praca możecie obejrzeć TUTAJ.