Jak prowadzić rekrutacje, które podbiją serca kandydatów? Nagranie z webinaru z Mają Gojtowską

20.10.20
clock 2 min.

Choć większość polskich rekruterów ocenia swoje procesy rekrutacyjne jako efektywne, niewielu z nich łączy oceny i przemyślenia z doświadczeniami kandydatów i biznesu. W najnowszym webinarze Mai Gojtowskiej kluczowym punktem było zastanowienie się nad tym, jak powinna wyglądać efektywna, kreatywna oraz innowacyjna rekrutacja.

Maja Gojtowska zauważyła, że istotnym elementem każdego procesu rekrutacji jest analizowanie poprzez regularne, ciągłe patrzenie na liczby i skrupulatne wyciąganie wniosków. Pomaga to w realnej ocenie całego procesu rekrutacji i pozwala dowiedzieć się, w jaki sposób analiza przekłada się na efekt końcowy.

Dobry przykład to sama strona internetowa, na której prowadzona jest rekrutacja – mierzymy, ile osób otwiera ogłoszenie, klika przycisk „Aplikuj”, jaka część z nich przechodzi przez cały etap i ostatecznie wysyła aplikację. Na podstawie takich danych można wywnioskować, jak wyglądają rekrutacja online w firmie i podróż kandydata po stronie internetowej.

Jeśli chcesz poznać ciekawe tajniki procesu rekrutacji, oparte na interesujących przykładach firm i dowiedzieć się, po jakie rozwiązania sięgać, zapoznaj się z poniższym nagraniem z webinaru.

Sprawdź także inne nagrania z webinarów autorstwa Mai Gojtowskiej: