Pomysły na wigilijne spotkanie

Wigilia firmowa to świetna okazja na zintegrowanie pracowników. Żeby nie było to kolejne spotkanie, o którym pracownicy szybko zapomną, warto rozważyć coś nowego i oryginalnego.

1. Impreza rodzinno-firmowa

Jeśli zależy nam na budowaniu rodzinnej atmosfery w firmie, warto rozważyć zorganizowanie imprezy dla pracowników z ich partnerami i dziećmi. Jest to szczególnie dobry pomysł dla przedsiębiorstw, w których dużo osób ma małe dzieci. Warto w takim przypadku zapewnić animatorów, którzy zaopiekują się najmłodszymi. Dzięki temu dorośli będą mieli chwilę na odpoczynek i rozmowy.

2. Połączenie Wigilii z wolontariatem

Okres świąt jest dobrym czasem, żeby zaangażować się w działania charytatywne. Można zachęcić pracowników do zrobienia prezentów na rzecz wybranej fundacji bądź połączyć spotkanie wigilijne z dobrym uczynkiem, np. z pracami porządkowymi w okolicznym schronisku (dla chętnych pracowników).

3. Warsztaty

Tego rodzaju spotkania mogą przybrać bardzo różną formą – warsztatów kulinarnych, tworzenia ozdób świątecznych czy zajęć koncentrujących się na pracy zespołowej. Ten element może stanowić ciekawe urozmaicenie zwykłego spotkania świątecznego.

4. Świąteczny escape room

Oparcie wigilii na świątecznej zagadce kryminalnej może przynieść wiele korzyści. Z jednej strony wymusza pracę w zespole, z drugiej pobudza do rywalizacji pomiędzy poszczególnymi grupami.

5. Święta u Mikołaja

Jeśli firma ma (znacznie) większy budżet, który może przeznaczyć na Wigilię firmową, czemu by nie odwiedzić Świętego Mikołaj w Laponi albo w innym miejscu na świecie w wiosce świątecznej?

6. Wspólne gry

Na pewno wieczór będzie pełen emocji, jeśli zaproponujemy pracownikom wspólne gry, turnieje bądź zorganizujemy konkurs świąteczny.

Warto, żeby wigilie firmowe były dla pracowników okazją do budowania szerokiej sieci kontaktów (nie tylko z najbliższymi współpracownikami). Powyższe aktywności tworzą nieformalną atmosferę i tym samym zachęcają do nawiązywania relacji (nie tylko zawodowych) z dotychczas nieznanymi sobie osobami.

Źródła inspiracji: