OLX Praca. Know How 2020

22.11.19
clock 2 min.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez OLX Praca nie mamy dziś do czynienia z rynkiem pracownika, lecz z rynkiem przywróconego balansu. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy mierzą się z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Jedna i druga grupa chce realizować swoje cele i potrzeby.

Doskonałą okazją, by rozmawiać o bieżącej sytuacji na rynku pracy było wydarzenie OLX Praca. Know How 2020, które odbyło 19 listopada w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podczas spotkania w gronie specjalistów z działu HR uczestnicy mogli wymienić się wiedzą i doświadczeniem, porozmawiać o bieżącej sytuacji na rynku i wyzwaniach oraz poznać nowe metody i techniki pracy. To właśnie wymiana doświadczeń stała się motywem przewodnim, który przyświecał całemu spotkaniu.

Nasze najnowsze badania wskazują na dwa największe wyzwania na współczesnym rynku pracy. Są to efektywna rekrutacja i rotacja pracowników.

– W kontekście niskiego bezrobocia, zmian społecznych, gospodarczych i technologicznych te wyzwania są bardzo trudne dla pracodawców. A mając na uwadze nasze ubiegłoroczne badania, gdzie poznaliśmy perspektywę pracowników, wiemy, że pracownicy tak naprawdę nie mają wygórowanych potrzeb. Chodzi im o normalność w pracy, czyli jasno określone warunki współpracy, dostęp do podstawowych narzędzi. Liczą się dla nich symetria, czyli równe relacje z pracodawcą, oraz prawda, już na etapie ogłoszenia o pracę, żeby w ogłoszeniach nie zamieszczać pustych frazesów, które nie mają pokrycia w docelowej współpracy – wyjaśnia Anna Janowczyk, Senior Communications Specialist w OLX Group.

Merytoryczne warsztaty i czas na networking

W trakcie wydarzenia OLX Praca. Know How 2020 uczestnicy mogli bliżej poznać trzon zespołu OLX Praca oraz wziąć udział w jednym z czterech tematycznych warsztatów: wyzwania, wiedza, rozwój lub doświadczenie.

Wśród prowadzących spotkania znaleźli się tacy eksperci, jak Maja Gojtowska, specjalistka od candidate experience, czy Wojtek Ławniczak, metodyk i moderator procesów innowacyjnych opierających się na podejściu human-centred.

Ponadto goście mieli czas na swobodną rozmowę na temat doświadczeń i obecnych trendów w obszarze HR. Prowadzącym tegoroczne Know How, był nie kto inny, a Filip Chajzer, który znakomicie wpasował się w atmosferę całego wydarzenia. A na zakończenie wszyscy wzięli udział w znakomitym koncercie wokalisty Mrozu.

Partnerem medialnym wydarzenia był Business Insider Polska.

Poniżej krótkie video z wydarzenia.