Konto biznesowe na OLX pozwala ogłoszeniodawcom monitorować działania. Na podstawie kilku kluczowych danych można sprawdzić, m.in. w jakim czasie warto publikować i promować ogłoszenia oraz które z nich otrzymują najwięcej odpowiedzi.

Na koncie Mój OLX ogłoszeniodawcy mają dostęp do podstawowych danych, takich jak liczba i termin wyświetleń ogłoszeń, liczba pobrań numeru telefonu czy liczba osób obserwujących ogłoszenia. Ponadto Ogłoszeniodawcy mogą przyglądać się statystykom wyświetleń i odpowiedziom ukazanym w czasie oraz w kontekście dodatkowych działań, takich jak promowania czy wyróżnienia.

Optymalizacja to podstawa

Jeżeli stosunek liczby odpowiedzi do liczby wyświetleń jest bardzo niski, ogłoszeniodawca powinien przeanalizować swoją ofertę pracy w celu weryfikacji, czy wszystkie niezbędne elementy się w niej znalazły.

Czas ma znaczenie

Warto śledzić statystyki, porównywać miesiąc do miesiąca lub tydzień do tygodnia.

Warto śledzić statystyki, optymalizować działania i sprawdzać, czy konkretne zmiany mają wpływ na ich efektywność. Przy analizie zwróćmy uwagę na czynniki zewnętrzne, jak sytuacja na rynku pracy, sezonowość czy nawet pogoda.

Autorka: Anna Janowczyk