Konta na Instagramie o rozwoju zawodowym

06.04.24
clock 5 min.
Marta Kościecha-Karkowska

Instagram bije rekordy popularności. Nic dziwnego, ponieważ łączy w sobie różną tematykę i sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które poszukują rozrywki, jak i tych, które z mediów społecznościowych chcą czerpać wiedzę czy motywację. Ciekawe inspiracje znajdą dla siebie również użytkownicy, którzy interesują się rozwojem zawodowym. Podpowiadamy, kogo obserwować na Instagramie, aby zwiększyć swoją świadomość w tym obszarze i przełamać rutynę w swojej codzienności.  

W tym artykule:
  1. Ciekawe konta na Instagramie o rozwoju zawodowym
  2. Wartościowe profile na Instagramie o zdrowiu, psychice i wellbeing
  3. Najpopularniejsze profile na Instagramie pomocne w nauce języków
  4. Inspirujące osoby na Instagramie – profile o pasjach i spędzaniu czasu wolnego

Ciekawe konta na Instagramie o rozwoju zawodowym

Instagram to nie tylko celebryci i śmieszne filmy. Znajdziesz tam sporo ciekawych profili, które skupiają się na nauce i pomagają w samodoskonaleniu.  Przedstawiamy najpopularniejsze konta na Instagramie o rozwoju zawodowym. 

@justyna.gierlak – autorka za cel stawia sobie wspieranie obserwatorów w rozwoju osobistym i zawodowym. Chce nauczyć nas pewności siebie i zachęcić do działania. Profil pomaga wprowadzić mądre zmiany w swoim życiu, które przyczynią się do osiągnięcia założonych celów i zwiększenia poczucia własnej wartości. 

@nataliakwiatkowska_pl – profil obejmuje ciekawe inspiracje dotyczące budowania swojej kariery zawodowej. Autorka skupia się na przekazywaniu odbiorcom rad na temat identyfikowania i rozwijania swoich talentów. Warto odwiedzić konto w szczególności, jeśli zastanawiasz się, czy warto wykonać test Gallupa i jakie korzyści może on przynieść dla Twojego rozwoju. 

@pani_od_korpo – wymieniając najpopularniejsze konta na Instagramie o rozwoju zawodowym, nie sposób nie wspomnieć o profilu Ani, czyli Pani od Korpo. Autorka skupia się na wspieraniu działalności osób, które dopiero rozwijają swoją karierę. Profil ukazuje, jak stawiać na siebie w korporacji i udowadnia, że praca na etacie może być satysfakcjonująca, jeśli tylko zachowasz asertywność. Na co dzień znajdziesz tam również  wiele ciekawych porad dotyczących utrzymania efektywności czy zachowania odpowiedniego podejścia do swoich obowiązków. 

Wartościowe profile na Instagramie o zdrowiu, psychice i wellbeing

Ciekawe kategorie profilu na Instagramie dotyczą zdrowia i równowagi. Jeśli chcesz zadbać o swoje samopoczucie i poprawić zdrowie, zaobserwuj inspirujące osoby, które nie tylko mają imponującą wiedzę w dziedzinie, ale również praktyczne doświadczenie. 

@bewellbyjoibisz – Joanna Ibisz znalazła ciekawy pomysł na konto na Instagramie, w którym łączy treści dotyczące zdrowia, stylu życia i wellbeing. Z zawodu jest lekarzem, a swoją wiedzą specjalistyczną dzieli się z obserwatorami. Na profilu znajdziesz zarówno informacje o zdrowej diecie, suplementacji czy chorobach, jak i sposobach na spędzanie wolnego czasu. 

@zuza.gardocka – jest magistrem fizjoterapii i trenerką, która interesuje się również kuchnią wegetariańską, podróżami i tematyką wellbeing. Publikacja postów obejmuje zróżnicowane treści – od przepisów kulinarnych, przez porady treningowe po inspiracje modowe czy podróżnicze. Relacje są miejscem na wyrażanie emocji i potrafią skutecznie poprawić humor. 

@anxiety_wellbeing – mimo że w naszym zestawieniu skupiamy się przede wszystkim na polskich profilach na Instagramie, to nie sposób nie docenić wizualnej formy komunikacji, jaką prowadzą ze swoimi odbiorcami twórcy profilu anxiety_wellbeing. Założeniem konta jest pomoc w radzeniu sobie z pojawiającymi się strachem i niepewnością. Obrazoburcze grafiki przyciągają uwagę w kierunku ważnych problemów dotyczących ludzkiej psychiki. To jedno z największych kont na Instagramie, na którym znajdziesz połączenie porad dotyczących strachu, relacji międzyludzkich oraz motywacji.

Najpopularniejsze profile na Instagramie pomocne w nauce języków

Media społecznościowe są nie tylko miejscem komunikacji i wymiany poglądów. Poniższe wartościowe profile na Instagramie pozwalają skutecznie uczyć się języków. Nie musisz zapisywać się na tradycyjny kurs, aby pokochać języki obce, nauczyć się ich od praktyków i znaleźć porady, jak zwiększać swoją biegłość językową. 

@jezykowasilka – nazwa Instagrama użytkownika Patryka Topolińskiego dobrze odzwierciedla treści publikowane na profilu. Konto powstało, aby pokazać obserwatorom, że nauka języków może być przyjemnością. Znajdziesz tam liczne porady, jak uczyć się bardziej efektywnie, lepiej planować naukę i rozumieć języki obce. 

@rozgadani –  konto Sandry Małeckiej-Szymaniak jest dedykowane osobom, które chcą nauczyć się angielskiego lub poprawić jego poziom. Autorka prowadzi działalność w zakresie lekcji językowych dla dorosłych, a na swoim profilu dzieli się ciekawostkami językowymi i użytecznymi poradami. Jeśli chcesz w końcu poczuć się pewnie w konwersacji po angielsku, poznać ciekawostki dotyczące różnych odmian języka czy poprawić wymowę, to miejsce dla Ciebie. 

@latajacy_poliglota – profil jest prowadzony przez ekspertkę transformacji językowej i organizacyjnej Małgorzatę Kanigowską. To ciekawe połączenie treści dotyczących języków obcych z postami motywacyjnymi i rozwojowymi. Konto pomoże we wdrożeniu lepszej organizacji do swojej codzienności oraz w efektywniejszej nauce języków obcych. 

Inspirujące osoby na Instagramie – profile o pasjach i spędzaniu czasu wolnego

Nauka jest bardzo ważna, jednak trzeba docenić również pomysły na konta na Instagramie obejmujące tematykę hobby i spędzania wolnego czasu. Zestawiliśmy inspirujące osoby, które content na Instagramie koncentrują wokół swoich pasji. 

@readyforboarding – Kamila i Paweł Florczak – czyli rodzice trójki dzieci – pokazują, że można łączyć bycie rodzicami, prowadzenie biznesu i ciekawe spędzanie wolnego czasu z podróżami. W zależności od możliwości odwiedzają bliższe i dalsze miejsca w kraju i za granicą. Na swoim profilu pokazują, jak można ciekawie spędzić czas w Polsce, a także udowadniają, że pasję podróżniczą można z powodzeniem kontynuować również po narodzinach dzieci. 

@daj.nura.w.ksiazki – po tak zachęcającej nazwie profilu aż chce się poczytać. Autorka prezentuje na swoim koncie wartościowe książki, filmy i seriale, a także dzieli się z obserwatorami pasją do nurkowania, rękodzieła i muzyki. Odwiedź ten profil, jeśli szukasz wartościowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. 

@z_aparatem_na_rowerze – twórca profilu pokazuje, że można łączyć pasję do fotografii ze zwiedzaniem kraju na rowerze. Zachęca do utrzymania dobrej formy fizycznej. Pokazuje zalety jazdy na rowerze, prezentując niezwykłe ujęcia ze swoich wycieczek. Odwiedź konto, jeśli chcesz zyskać motywację do aktywnego spędzania wolnego czasu lub rozwijania swojej artystycznej duszy. 

Media społecznościowe nie są jedynie miejscem dla celebrytów. Coraz więcej ludzi szuka tam wartościowych treści, które pomogą im w samorozwoju. Zebrane ciekawe konta na Instagramie mogą stanowić inspirację do zmian oraz spróbowania nowych rzeczy. Jeśli postawiłeś sobie konkretny cel, poszukaj profili, które odpowiadają jego tematyce albo pomagają w organizacji. W ten sposób możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Instagramowi twórcy potrafią łączyć wartościowe treści z oryginalnymi i przyciągającymi uwagę grafikami. Dzięki temu z poziomu swojego telefonu możesz uzyskiwać wskazówki motywacyjne, uczyć się języków oraz dbać o swoje zdrowie.