Karta multisport – co to jest?

Karta MultSport to produkt firmy Benefit Systems, skierowany do pracodawców zatrudniających co najmniej pięciu pracowników. Ma ona formę karnetu, opłacanego miesięcznie przez przedsiębiorstwo. W zależności od firmy karta może być dla zatrudnionych całkowicie bezpłatna albo muszą ją współfinansować. Warto wiedzieć, że MultiSport dla małych firm będzie droższy niż dla dużych korporacji, co wynika z możliwości negocjacyjnych oraz liczby zatrudnionych osób.

Karta daje możliwość bezpłatnego wejścia do ponad 2700 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 740 miejscowościach w całej Polsce.

Karta MultiSport – na jakie zajęcia można uczęszczać?

Ile zajęć jest dostępnych w ramach karty MultiSport? Obiekty, które ją honorują, mają w swoje ofercie różnorodne dyscypliny, wśród nich są:

 • siłownia;
 • ćwiczenia z trenerem personalnym;
 • basen;
 • aerobik;
 • trening sztuk walki;
 • boks;
 • fitness;
 • joga;
 • ścianka wspinaczkowa;
 • tenis;
 • squash;
 • spining;
 • pole dance;
 • bilard;
 • kręgle.

Z darmowych wejść na kartę można też skorzystać w: saunach, grotach solnych, klubach tanecznych, parkach linowych oraz na lodowiskach. Oczywiście to, do jakich zajęć mamy dostęp w ramach karty, zależy od obiektu. Zdarza się, że wstęp jest tylko np. na siłownię, gdzie można korzystać z każdego urządzenia, ale już za opiekę personalnego trenera trzeba dopłacić.

Karty MultiSport – rodzaje

Karta występuje w trzech opcjach podstawowych: Classic, Plus i Light oraz czterech dodatkowych: Senior, Student, Kids oraz Kids Aqua.

Dzięki temu można dopasować program do własnych potrzeb i stylu życia.

Karta MultiSport Classic

Z MultiSport Classic pracownik ma dostęp do ponad 2800 obiektów w Polsce. Z karnetu skorzystamy raz dziennie i może to być za każdym razem inny ośrodek sportowo-rekreacyjny.

Karta MultiSport Plus

MultiSport Plus daje swobodny dostęp do ponad 4800 obiektów sportowych w całej Polsce. Liczba wejść jest nielimitowana. Z jednego obiektu można korzystać nawet kilka razy dziennie. Oczywiście o ile regulamin ośrodka na to zezwala.

Karta MultiSport Light

MultiSport Light to rozwiązanie dla osób systematycznie trenujących, ale nie codziennie. Daje ona dostęp do ponad 2700 obiektów w Polsce, ale tylko raz dziennie kilka razy w miesiącu. Dokładna liczba wejść jest uzależniona od umowy z pracodawcą.

Karty dodatkowe

Karty dodatkowe do dobre rozwiązanie dla osób towarzyszących. Do wyboru są:

 • Karta MultiSport senior – przeznaczona jest dla osób powyżej 60. roku życia. Można z niej korzystać codziennie, do godz. 16, w ponad 3700 obiektach w całej Polsce.
 • Karta MultiSport student – jest dla osób między 15 a 26 rokiem życia i daje odstęp do ponad 4500 obiektów. Umożliwia ona korzystanie z różnych obiektów kilkukrotnie w ciągu dnia. W cenie jest też nielimitowany dostęp do oferty online, w tym profesjonalnych treningów.
 • Karta MultiSport kids – to karta sportowa dla dzieci do 15 roku życia, która umożliwia wstęp do ponad 2300 obiektów w całej Polsce nawet kilka razy dziennie.
 • karta MultiSport kids Aqua – przeznaczona jest dla dzieci do 15 roku życia i daje dostęp do ponad 600 basenów i aqua parków w Polsce.

Karta MultiSport – cena

To, ile kosztuje karta MultiSport w dużej mierze zależy od tego, jaki jest to rodzaj karty oraz jaką stawkę wynegocjował nasz pracodawca. Im więcej pracowników zatrudnia przedsiębiorstwo, tym cena poszczególnych karnetów będzie niższa. A to oznacza, że w każdej firmie koszt karty może być zupełnie inny.

Często podstawowa karta MultiSport dla pracowników jest w całości finansowana przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Wtedy za każdą inną opcję trzeba dopłacić. Zwykle jest to kwota w wysokości od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do maksymalnie stu kilkudziesięciu za kartę z nielimitowanymi wejściami.

Karta pomimo comiesięcznych kosztów i tak będzie tańsza, niż wykupienie wejściówek do wszystkich interesujących nas miejsc.

Karta MultiSport – jak zdobyć?

Kartę MiltiSport jest benefitem pracowniczym, zatem jeśli nasz pracodawca oferuje taki dodatek, to możemy zgłosić chęć przystąpienia do programu. Kartę można zmówić bezpośrednio w swojej firmie lub za pomocą platformy eMultiSport (jeśli pracodawca ma do niej dostęp). W taki sam sposób zamawia się karety dla bliskich.

Karta MultiSport dla osoby prywatnej – czy można ją kupić?

Niestety karta MultiSport indywidualnie nie istnieje. Cechą wyróżniającą ją jest waśnie to, że jest przeznaczona wyłącznie dla pracowników. Jedyną opcją dla osób, które chcą z niej korzystać, jest poproszenie znajomych albo kogoś z rodziny o wykupienie benefitu u swojego pracodawcy. Wtedy karta sportowa dla osoby prywatnej w ramach karnetu dodatkowego kosztuje znacznie więcej, ale dla bardzo aktywnych osób, może nadal się opłacać.

Karta MultiSport dla osoby towarzyszącej

Benefit Systems umożliwia wykupienie przez pracownika dodatkowej karty do swojej MultiSport dla rodziny albo znajomych. W ten sposób posiadacze kart zyskują kompanów do ćwiczeń, a właściciel systemu benefitowego kolejnych członków. O tym ile kart i jakiego typu można zamówić, zależy od oferty, jaką wynegocjował pracodawca. Zawiera ona też informację, ile wynosi koszt dodatkowej karty.

Jak działa karta MultiSport? Jak zacząć z niej korzystać?

Kartę zamawia pracodawca, jeśli chęć jej posiadania zgłasza pracownik. Jest ona aktywna, zwykle od następnego miesiąca po zgłoszeniu. W zależności od oferty karnet opłaca pracodawca w całości albo za naszą zgodą odciąga określoną kwotę z wynagrodzenia. Od tego momentu możemy z niej korzystać, dodatkowa aktywacja nie jest konieczna.

Na stronie MultiSportu znajduje się wyszukiwarka obiektów, które akceptują kartę, co pozwala w prosty sposób zweryfikować, gdzie możemy skorzystać z darmowego wejścia. Następnie wystarczy zabrać rzeczy na trening, włożyć kartę do portfela i wybrać się na zajęcia.

W recepcji zostaniemy poproszeni o okazanie MultiSport karty oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. Karta jest imienna i tylko jej posiadacz może z niej korzystać. Poza dowodem osobistym jako dokument tożsamości służy np. prawo jazdy, paszport, legitymacja służbowa, szkolna lub studencka.

Warto też zarejestrować się na stronie internetowej MutiSport, co pozwala na korzystanie z aplikacji mobilnej, akcji specjalnych oraz platformy Yes2Move, która oferuje wiele filmów i programów treningowych, a także zajęcia online prowadzone przez profesjonalnych trenerów i instruktorów.

Aplikacja mobilna pozwala na wejścia do klubów bez pokazywania dokumentów i fizycznej karty MutiSport, rejestrację i odwoływanie zajęć, zarządzanie kartami dodatkowymi oraz daje dostęp do Yes2Move. Wystarczy wgrać swoje zdjęcie, dodać numer karty i potwierdzić tożsamość na pierwszej wizycie w obiekcie. Potem wchodzimy już za pomocą kodu z telefonu.

Z karty można zrezygnować w dowolnym momencie albo ja zawiesić np. na czas długiego wyjazdu. Można też z niej zrezygnować, a po kilku miesiącach zamówić nową.

Co daje karta MultiSport? Dlaczego warto ją mieć?

Karta MultiSport doskonale się wpisuje w popularną ideę work-life balance, czyli zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a życiem zawodowym. Pracownicy mają motywację do aktywności fizycznej, a często też do spróbowania nowych dyscyplin sportowych, które z czasem mogą stać się ich pasją. Co więcej, ćwiczenia nie tylko trzymają ciało w dobrej kondycji, ale i poprawiają samopoczucie, a to sprawia, że chodzimy do pracy bardziej zadowoleni i wypoczęci.

Ponieważ MultiSport prywatnie nie można kupić, zatem jest to dobry motywacyjny bonus dla podwładnych. Nawet jak muszą oni dopłacić do karty, to i tak jest to taniej, niż wykupywanie wejścia osobno do każdego obiektu.

Mając kartę w portfelu, znacznie łatwiej jest się zmobilizować do zadbania o swoje zdrowie, poprzez sport. Z pewnością któryś z 2700 obiektów znajdzie się niedaleko naszego domu. A jak nie to dostępne są filmy treningowe online w aplikacji.

Zaletą karty jest możliwość wspólnej aktywności całej rodziny. Wykupując dodatkowe karty dla dzieci i partnera, można razem spędzić czas na basenie, w aquaparku albo wspólnie uczestniczyć w lekcjach tenisa lub sztuk walki. Po co czekać jak dziecko skończy trening, jak można w tym samym czasie skorzystać z siłowni, albo lekcji jogi.

Czy pracodawca ma wgląd w MultiSport?

Wprawdzie to pracodawca udostępnia benefit w formie MultiSport i to on zwykle zamawia karty dla pracowników i za nie płaci, to jednak nie ma prawa i możliwości wglądu jak, kiedy i czy podwładni korzystają z tego przywileju. Zatem bez obaw można uczestniczyć w zajęciach pole dance, czyli tańca na rurze albo treningu samoobrony.

Podsumowanie

Karta MultiSport to doskonała motywacja dla pracowników. Daje im możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i sprawia, że chętniej zadbają o swoją kondycję. Jak uzyskać kartę MultiSport? Jest to możliwe wyłącznie za pośrednictwem pracodawcy – choć może ją też dla nas zamówić przyjaciel albo członek rodziny. Wtedy trzeba będzie opłacać miesięcy abonament. Dzięki temu, że na kartę akceptują różnorodne ośrodki, to każdy jej posiadacz z pewnością wybiera zajęcia idealne dla siebie w pasującym mu terminie.