Poznaj zalety pracy w różnych branżach

11.03.21
clock 1 min.

Jesteś ciekawy, jak wygląda wykonywanie obowiązków na poszczególnych stanowiskach? Chcesz poznać szczegóły pracy w zawodzie elektryka czy kierowcy, dowiedzieć się, ile można zarobić, jakie umiejętności trzeba posiadać? A może chcesz wiedzieć, co robią klienci w namiotach w pewnym dużym sklepie sportowym…

Z różnych przyczyn niektórzy pracownicy ze sporym doświadczeniem na rynku pracy często myślą o przebranżowieniu się. Z kolei młode osoby, które dopiero rozpoczynają swoją zawodową ścieżkę, szukają prawdziwej inspiracji. OLX Praca wyszedł z inicjatywą przedstawienia z nietypowej perspektywy specyfiki pracy w różnych zawodach, które niekoniecznie uznawane są za te wymarzone, a okazują się bardzo ciekawe.

Serwis do współpracy zaprosił Wojtka Kaczmarczyka, który od ponad dwóch lat prowadzi program „Do Roboty” na Youtube i w każdym kolejnym odcinku pracuje w całkiem innym zawodzie, aby pokazywać, jak naprawdę wygląda taka praca. Sprawdza daną branżę pod kątem zarobków, potrzebnego wykształcenia oraz pokazuje jej plusy i minusy. Każdy odcinek trwa ok. kilkanaście minut i jest zrealizowany w lekkiej zabawnej formie. Program należy do Grupy Abstra i ma już blisko 300 tys. subskrypcji.

Obejrzyj zapowiedź odcinków!