Jak opanować stres przed rozmową o pracę

28.09.20
clock 1 min.

Jak sobie poradzić w sytuacji, gdy bardzo się denerwujemy? Czy można wykorzystywać takie emocje do osiągania swoich celów, jak tego dokonać? W ramach cyklu spotkań online „Zadbaj o swoją karierę z OLX” psycholog Marta Blaut opowiadała o stresie w kontekście rozmowy kwalifikacyjnej.

Stres jest napięciem psychicznym – dynamiczną relacją adaptacyjną pomiędzy naszymi możliwościami a stresorem. Charakteryzuje się brakiem równowagi psychicznej i fizycznej. Stres to także naturalna reakcja, którą możemy wykorzystywać do osiągania swoich celów.

Stres jest w naszej kulturze owiany naprawdę złą sławą. Tymczasem, jeżeli nauczymy się, jak sobie z nim radzić, okazuje się, że może stać się ważnym sygnałem lub katalizatorem zmian. Stres jest tak bardzo szkodliwy, jak na niego zareagujesz. To dlatego praca z nim jest tak ważna. Przykładowo ważną, życiową zmianę (np. zmianę pracy) możemy potraktować jako wyzwanie lub zagrożenie. W obu wypadkach nasze odczucia są różne w zależności od podejścia, jakie zastosujemy.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania!

Link do spotkania z Kasią Tang TUTAJ.